Du er her: Forside Maritimt Jern/stål fraktebåter 1965 Fraktebåter jern/star <100

Fraktebåter jern/star <100

Her er listen med alle båtene

06 LIBRA

Lurö Vega Libra

Les mer…

07 BYGDIN

Her er elementene for BYGDIN

Les mer…

10 LEID

Herløfjord Vestfold 1 Leid

Les mer…

11 SYRE

UNION V, SYRE 1

Les mer…

12 VERPEN

PORS FRAKTEMANN 3 VERPEN PROGAS BRAMO 2

Les mer…

13 LINDHOLM

BALDER BALDER 1 LINDHOLM

Les mer…

14 REIGUN

Styrsö Oscarsborg Reigun

Les mer…

16 TRAMP

Tore 1 Tramp

Les mer…

19 TINNSJØ

TROLD TINNSJØ

Les mer…

20 AGDER 1

THOR AGDER 1

Les mer…

21 SVÆLGFOS

SVÆLGFOS INGE

Les mer…

23 RANI

RANI FJORDSAND

Les mer…

24 MORILD

MORILD HEIMNES

Les mer…

25 ROSS

Onsø Trafik 4 Standard 1 Ross

Les mer…

27 FRANSI

Osric Lohals Alec Brydning Fransi

Les mer…

28 SPRØYT

Nøk Sprøyt

Les mer…

29 AUDIN

Mjølner Audin

Les mer…

30 STÅLGUBBEN

FJORDGUBBEN STÅLGUBBEN BJØRGSTEIN SALTGUBBEN BJRGSTEIN LAKSFRAKT OVE MARTIN NIMROD

Les mer…

33 FLØIEN

Gerdt Meyer Magerholm Conrad Langaard 2 Gerda 2 Fløien Åshild Dag-Henry

Les mer…

34 JEPPE

Dampsprøite 2 Jeppe

Les mer…

35 GANSA

Egene Tryg 5 Gansa

Les mer…

37 VIMAR

Orust Denofa 1 Alva II Mirjam IV Vimar

Les mer…

39 NORDTUN

Brabdenburg De Noord Wilhelnina ænø Turø Nortun

Les mer…

40 KOPERVIK

Cement 6 Kopervik Fredheim Nybas

Les mer…

42 BETZY

Alma Asta Nordlyset Betzy

Les mer…

44 JEKO

Bente Jeko

Les mer…

47 DIMANN

Cornelis de Boer Jr Dimann

Les mer…

48 GALLANT

Hveen Kik Tfte Tofte 1 Øklandsnes Gallant

Les mer…

50 T J OSNES

Tysnes T J Osnes Vartun

Les mer…

51 ARCIBUS

Borregaard Bamse Rsenberg Arcibus Havsyn Sandgubben

Les mer…

52 EKAR

Pauline Alwine Ekar

Les mer…

53 BASEN

Pegu Nordenham II Zuversicht Basen Sandbas

Les mer…

54 17. MAI

Machiel 17.Mai Trix

Les mer…

55 HAVÅS

Oscar II Havås Oscar II

Les mer…

56 JØTNAFJELL

Breaker Kathleen Jøtnafjell

Les mer…

58 MELØY

Feasible Meløy

Les mer…

60 GØYNA

Ægir Godøy Gøyna

Les mer…

61 SKOTNINGEN

Kranich Skotningen Laksfrakt Lakstrans Kaura Skottningen

Les mer…

62 VESTERØ

Vista Vesterø

Les mer…

63 RAMSHOLM

Leender en Johannes Jacobus Johanna Yolande Svemann Ramsholm

Les mer…

64 ENO

Emanuel Sif Bør Eno

Les mer…

65 MOSTRING

Tweenways Kaj Helin Alvej Brit Mari Mostring Vaarvind Røvdefjord Alvej

Les mer…

66 ODDENES

Agnete Esso 3 Oddenes Hjördis

Les mer…

67 SIGFJELL

Tou Sigfjell

Les mer…

68 SJØDRAAT

Norfolk County Sjødraat Norfolk County

Les mer…

69 SOLVANG III

Fredrikshald 1 Halden 1 Sundbuen Solvang III Jotor Fredrikshald Fredrikshald 1

Les mer…

70 SØLVE

Marie Svinør Sølve

Les mer…

72 TUNGHOLM

Bratsberg Helvig Tungholm

Les mer…

73 WICHMANN III

Wichmann III Blue Boy Høyfjell

Les mer…

74 HØIEVARDE

Svendborgsund Angelo Koløyholm Høievarde SKS Svendborgsund Angelo

Les mer…

75 KROSSNES

Grenland Krossnes Viljen

Les mer…

76 NILS NORMANN

Minerva Sula Storegut Nils Normann

Les mer…

77 TANDUR

Oscar Tandur

Les mer…

78 FJELLSUN

Glow Koløyholm Fjellsun

Les mer…

79 LAHOLM

Hydrograf Laholm

Les mer…

80 SFINX

Soam Sfinx Norunn

Les mer…

82 SANDTOR

Katwijk a/d Rijn Mannes Sandtor Eknes Nordøy Lunde

Les mer…

83 HOLM

Franken Holm Straumfoss Skaar Junior Urdal Sandgrefstur

Les mer…

85 JAKI

Vaagsøy Jaki

Les mer…

86 MARMORSUND

Marmorsund Mørefjord Vaagsol Sveholm Sea Horse

Les mer…

87 TY

Ty Elinor Marit

Les mer…

89 NIAL

Nial Altsula

Les mer…

91 SEIMSDAL

Skonvær Petrolea Seimsdal

Les mer…

94 BØNES

Wilhelm Huth Florø Bønes ATK Wilhelm Huth

Les mer…

95 FAGERHOLM

Provost Provost of Buckie Fagerheim Fagerholm Fløien Norfinn

Les mer…

98 AGNØY

Kvamsøy Agnøy

Les mer…

99 GÅSHOLM

Leif Erikson Lyngholmen Gåsholm

Les mer…

100 HVITE SEKTOR

Elisa Hvite Sektor

Les mer…

101 FRISK

Frosco Frisk

Les mer…

104 SKJELLSUND

Trosvik Skjellsund Svanholm Midnor Viking Smolten Lydia

Les mer…

104 SJELLSAND

Græsvig Græsvik 1 Sjellsand

Les mer…

105 UNDØY

Tomrefjord Rundø Undøy

Les mer…

106 LYSTEIN

Alværsund Vatlestraumen Lystein

Les mer…

107 HENDEL

Havnebaaden Hendel Progas 2 Finabunkers III Tom Ole Sagaholm

Les mer…

108 TRYGGEN

Sussex County Sydholm Nørvøy Tryggen

Les mer…

109 FJELLTUN

Sundal Engene Hølefjord 1 Fjelltun Holmtun Fjelltun

Les mer…

110 PORSHOLM

Northern Lights Sunnyside Girl Porsholm

Les mer…

111 MIRVA

Maria Tunøy Mirva

Les mer…

114 FOSSAN

Maagen Fossan

Les mer…

117 ALKEN

ALKEN POLARTORSK

Les mer…

Om foreningen

Norsk Skipsfartshistorisk Selskap

    • 1500 medlemmer
    • syv lokalforeninger med regelmessige møter
    • tidsskriftet SKIPET 4 ganger i året
    • eier unik fotosamling
Vårt magasin

Files in English

You may find files on our website intelligible to English users.

 

Warbuilt - MMS 110 foot class

MMS 140 foot class

Escort trawlers to Scandinavia

German vessels to Norway 1945/46

 

mv FJALIR (1939) was the former German Kondor

 


NSS – Norsk Skipsfartshistorisk Selskap | Norwegian Maritime History Society. epost: dbakka(a)online.no